tryton-tattoo.pl

Dlaczego tatuaz swedzi

Dlaczego tatuaz swedzi

Co jakiś czas, mamy doświadczenie swędzenie dłoni lub stopy. Jest to bardzo uciążliwe i całkowicie irytujące dla niektórych, którzy doświadczyli tego. Czasami swędzenie towarzyszy wysypka, a niektóre mają wodniste pęcherze. Więc jakie są przyczyny swędzenie?

Istnieją liczne numery przyczyn świąd dłoni i stóp. Powody są podzielone na dwie części. Pierwsza kategoria zwana egzogennego przyczyny, co oznacza, że ??przyczyną tego jest z zewnątrz korpusu. Druga kategoria zwana endogennej przyczyny, co oznacza, że ??powód jest z wnętrza ciała.

Zgodnie z przyczyn zewnętrznych obejmuje kontaktowe zapalenie skóry. Kontaktowe zapalenie skóry jest spowodowane przez czynniki drażniące, takie jak mydła, detergenty, produktów kosmetycznych, i innych produktów, takich jak alergie spowodowanie niklu i gumy. Te elementy mogą doprowadzić do swędzenie rąk i stóp. Ciężkie swędzenie strony mogą również wystąpić po kontakcie z czosnku i niektórych warzywach. Jedzenie żywności wysoko alergiczne, takie jak owoce morza mogą również wynikać z swędzenie rąk i stóp. Biorąc leki, takie jak penicylina i sulfonamidy leki również takie same wyniki. Kontaktowe zapalenie skóry może być również uruchamiany w kontakcie z rozpuszczalnikami, włókien szklanych i farb. Odpowiedź zapalna z wtórnego zakażenia może również powodować swędzenie rąk i stóp. Wybuchł pompholyx od zakażenia bakteryjne lub grzybicze mogą również powodować swędzenie.

Endogenne przyczyny są dalej podzielone przyczyn ogólnoustrojowych, idiopatyczne przyczyn, przyczyn psychogennych, niedobór witamin i dyshidrotic przyczyn. zaburzenia ogólnoustrojowe w organizmie, takich jak niewydolność nerek, zaburzeń endokrynologicznych, takich jak hyeper- lub niedoczynności tarczycy, choroby krwi, wszystko to może prowadzić do swędzenie rąk i stóp.
Artykuł napisany przez: